Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a tym samym czas, w którym decydujemy jaki prezent wybrać pod choinkę, postanowiliśmy wskazać naszym czytelnikom jeden z pomysłów. Wiele osób wybiera ciśnieniomierz na prezent, zarówno w przypadku Świąt, jak i innych okoliczności – imieniny babci, urodziny ojca itp. Niniejszy wpis powstał w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie: jaki ciśnieniomierz na prezent kupić?

Ciśnieniomierz na prezent

Oczywiście każdy producent aparatów do mierzenia ciśnienia odpowie w sposób jednoznaczny – mój produkt będzie najlepszy jako podarunek dla bliskiej osoby. My, jako zespół mamcisnienie.pl posiadamy pewne doświadczenie w doborze urządzeń do pomiaru ciśnienia. Oczywiście każdy ma swoje wymagania, predyspozycje czy upodobania, jednakże na podstawie kilkuletniej „praktyki” w dostarczaniu ciśnieniomierzy naszym klientom, doszliśmy do pewnych wniosków. Osoby chętne do zapoznania się z naszym zdaniem, prosimy o przeglądnięcie dalszej części tego wpisu.

Wybierając ciśnieniomierz na prezent powinniśmy (naszym zdaniem) wziąć pod uwagę kilka wariantów. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, kto będzie użytkownikiem zakupionego przez nasz urządzenia?

Jaki ciśnieniomierz na prezent wybrać?

Osoby starsze, a takie najczęściej zostają obdarowywane prezentem w postaci aparatu do pomiaru ciśnienia, są wyjątkową grupą odbiorców – potrzebują urządzenia prostego w obsłudze, a jednocześnie stan ich zdrowia nierzadko wymaga „zaopatrzenia ich” w ciśnieniomierz technologicznie zaawansowany. Ciężko jest wskazać jednoznacznie rozwiązanie doskonałe, warto jednak rozważyć dwie poniższe opcje:

  1. Ciśnieniomierz zegarowy (tradycyjny, manualny) – jest to zdecydowanie najdokładniejszy przyrząd do pomiaru ciśnienia, jednocześnie mieszczący się w ramach niedrogiego wydatku. Bezapelacyjnie, żaden elektroniczny produkt obecnie nie jest w stanie dać nam takiej gwarancji pomiaru, jaką zapewniają ciśnieniomierze wskazówkowe. W związku z tym, można je polecić jako doskonały aparat do mierzenia ciśnienia na prezent pod choinkę lub na imieniny i urodziny. Wyroby z tej grupy posiadają jednak jedną (lecz istotną) wadę – pomiar dokonywany z ich pomocą bywa uciążliwy nawet dla młodego człowieka, więc osoba starsza nierzadko może sobie z tą kwestią zwyczajnie nie poradzić. Pocieszeniem może okazać się fakt, że osoby starsze często sceptycznie podchodzą do urządzeń elektronicznych i skomplikowanych – ciśnieniomierz manualny rzecz jasna pozbawiony jest wszelkich tego typu cech. Bywa również i tak, że obdarowywana przez nas osoba doskonale zna obsługę ciśnieniomierza tradycyjnego, być może nawet taki posiada, jednak uległ on już zużyciu. Wówczas, takie rozwiązanie będzie idealne, ponieważ zapewni dokładny pomiar i jednocześnie nie będzie wymagać dodatkowego przeszkolenia.
  2. Solidny i profesjonalny ciśnieniomierz elektroniczny – ta (niestety droższa) opcja jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które bez problemu nauczą się obsługi ciśnieniomierza na baterie lub zasilacz. Mowa w tym wypadku o aparacie do mierzenia ciśnienia, który będzie dawał duże poczucie pewności pomiaru, więc rzecz jasne nie może to być wyrób najtańszy na rynku. Najważniejszą cechą dobrego ciśnieniomierza elektronicznego na prezent jest wiarygodność otrzymanego wyniku. Jak zyskać pewność, że wybrany przez nas produkt sprawi komuś radość, a nie przyniesie rozczarowania? Warto sięgnąć po produkt sygnowany jakiś konkretnym producentem, rezygnując z wyrobów pochodzących z tzw. prywatnego importu. Istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że wieloletni dystrybutor sprzętu medycznego będzie ryzykował dobre imię marki wpuszczając na rynek tzw. bubel. W przypadku „importów prywatnych”, goszczących nierzadko np. w popularnych serwisach aukcyjnych, głównym kryterium poddawania danego wyrobu dystrybucji jest cena.

Dobry ciśnieniomierz na prezent

Dobry ciśnieniomierz na prezent, powinien przede wszystkim mieć długi okres faktycznej gwarancji, z której producent lub dystrybutor wywiąże się w razie potrzeby (uwaga na tzw. prywatne importy, niosące z sobą ryzyko braku wsparcia po zakupie). Wystarczy wyobrazić sobie krępującą sytuację, w której zakupiony przez nas ciśnieniomierz zepsuł się, a osoba obdarowana przez nas nie ma możliwości rozwiązania w żaden sposób tego problemu. Każdy sprzęt może ulec zepsuciu. To normalne zjawisko, warto jednak mieć możliwość szybkiego i sprawnego rozwiązania powstałego problemu. Bez narażania się na niepotrzebny stres lub uciążliwie długi okres oczekiwania na reakcję dystrybutora realizującego gwarancję.

Ciśnieniomierz Little Doctor

Warto zwrócić w tym wypadku uwagę na ciśnieniomierz Little Doctor, posiadający gwarancję realizowaną na zasadzie „Door to Door”, oznaczającą najlepsze i najwygodniejsze dla klienta rozwiązanie, oferowane wyłącznie przez producentów poważnie podchodzących do swoich urządzeń i ich odbiorców. Sposób reklamacji na takich warunkach przebiega następująco:

  1. Nasz ciśnieniomierz nie działa w sposób prawidłowy – informujemy o tym producenta lub serwis.
  2. Producent zamawia na swój koszt kuriera, który odbierze od nas potencjalnie wadliwy ciśnieniomierz.
  3. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, producent podejmie odpowiednie kroki (wymiana urządzenia, naprawa itp.)
  4. Naprawiony ciśnieniomierz wróci do nas za pośrednictwem kuriera, ponownie opłaconego przez producenta.

Podsumowując, klientom zadającym pytanie, jaki ciśnieniomierz na prezent wybrać ? Odpowiadamy: dobry ciśnieniomierz manualny lub sprawdzony ciśnieniomierz elektroniczny. Ten pierwszy wybór oznaczał będzie zawsze dokładny pomiar. Gwarantuje też potencjalnie najdłuższy okres bezawaryjnego użytkowania. Okazać się może paradoksalnie najbardziej przystępny w obsłudze dla osób starszych, nieufnych wobec urządzeń elektronicznych. Drugi wybór – solidny ciśnieniomierz elektroniczny. Jest to rozwiązanie bardziej komfortowe i eleganckie, jednak niestety droższe, jeśli pragniemy ofiarować komuś faktycznie dobry sprzęt, a nie kłopoty…