Ciśnieniomierz zegarowy z pompką

Ciśnieniomierz zegarowy z pompką i stetoskopem to produkt stosowany od bardzo dawna niemalże w każdej gałęzi medycyny. Solidny aparat do mierzenia ciśnienia z pompką i wskazówką do dnia dzisiejszego przez wielu lekarzy uznawany jest za niezastąpione urządzenie do badania pacjentów w każdym wieku.

Popularny ciśnieniomierz zegarowy to wyrób medyczny prosty w swej budowie, lecz jego obsługa może wymagać pewnej wprawy i przyzwyczajenia. Dzieje się tak, ponieważ ciśnieniomierz manualny działa bez żadnej elektroniki. W celu wykonania badania należy napompować mankiet urządzenia do odpowiedniej wartości i obserwować wskazówkę manometru podczas powolnego uwalniania uprzednio wtłoczonego powietrza. Krótką i łatwą instrukcję p tym, jak używać ciśnieniomierz zegarowy zamieściliśmy w naszym dziale „Porady, artykuły i informacje”.

W tej kategorii można również znaleźć ciśnieniomierz zegarowy dla dziecka z dwoma mankietami (dla noworodków i dzieci). Manualny ciśnieniomierz pediatryczny jest stosowany zarówno przez lekarzy specjalistów, jak i rodziców oraz opiekunów. Ciśnieniomierz dla dziecka musi dawać nam możliwość regularnej kontroli ciśnienia u najmłodszych pacjentów i jednocześnie ograniczać ryzyko zbyt mocnego napompowania mankietu. Ręczny ciśnieniomierz pediatryczny daje nam taką możliwość, ponieważ to od nas samych zależy jak mocno napompujemy jego rękaw.

Istnieją zasadniczo dwie możliwości, jeśli chodzi o ogólną budowę ręcznych ciśnieniomierzy. W zależności od tego, czy produkt wymaga od nas użycia jednej ręki lub dwóch, wyróżniamy ciśnieniomierz zegarowy z pompką zespoloną do wskaźnika, jak i aparat do mierzenia ciśnienia z dwoma przewodami, w którym gruszka jest osobno, a manometr (wskazówka) osobno. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze, gdyż nie wymaga od nas udziału obydwu rąk.

Ciśnieniomierze tradycyjne stosowane są zarówno przez lekarzy i osoby związane zawodowo ze służbą zdrowia, jak i pacjentów w każdym wieku. Sięgając po ciśnieniomierz zegarowy warto sprawdzić, czy posiada dołączony do zestawu stetoskop i pokrowiec (etui). Tego typu urządzenia są niesłuchanie odporne na wszelkiego rodzaju usterki i awarie, jednak gwarancja producenta powinna być dla nas również istotnym kryterium podczas dokonywania wyboru konkretnego modelu.

Tytuł

Go to Top