loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej? Ciśnieniomierz dla osoby w podeszłym wieku.
 • Nadciśnienie tętnicze to przypadłość, która dotyka coraz młodszych pacjentów – jest to niezaprzeczalny fakt. Należy jednak spojrzeć na tą chorobę, jako jedną z tych, których występowanie mimo wszystko warunkuje wiek. Znacznie więcej osób starszych cierpi bowiem na:
  - schorzenia układu nefrologicznego (miąższu nerek, tętnic nerkowych itp.)
  - choroby natury endokrynologicznej (nadnerczy, tarczycy itp.)
  - dysfunkcje układu sercowo-naczyniowego
  - zaburzenia neurologiczne

  Oczywiście powyższe jednostki chorobowe dotyczyć mogą również osób młodych, jednak częstość ich występowania charakterystycznie narasta wraz z wiekiem pacjenta. Powyższa lista to zaledwie część czynników predysponujących do nadciśnienia tętniczego. Osoby starsze nierzadko zgłaszają problemy z obsługą wielu skomplikowanych urządzeń elektronicznych. Problemy stanowią chociażby nowoczesne piloty do telewizorów lub telefony komórkowe. Sytuacja niestety ma się podobnie w przypadku aparatów do mierzenia ciśnienia. Osoby młode bardzo chętnie sięgają po wyroby zaawansowane technologicznie, urządzenia z dodatkowymi funkcjami i możliwościami. Pacjenci starsi potrzebują przede wszystkim sprzętu prostego w obsłudze. Na co warto w związku z powyższym zwrócić uwagę? Nasze sugestie opisujemy w dalszej części artykułu.

  ciśnieniomierz dla osoby starszej
  Obsługa ciśnieniomierzy elektronicznych może okazać się trudna dla osób starszych.

  Przede wszystkim: prostota użytkowania. Wielu pacjentów skarży się na niepotrzebne ich zdaniem skomplikowanie procesu pomiaru, czyli:
  - nadmiar przycisków

  - mnogość komend
  - niezrozumiałą obsługę

  W tym wypadku bardzo ciekawą propozycją wydaje się ciśnieniomierz naramienny dr. Frei m300a. Jego zaawansowana technologia została „opakowana” w przystępną formę dla użytkowników w każdym wieku. Mowa w tym wypadku o solidnym, świetnie wykonanym, pełnowartościowym wyrobie medycznym, który nie tylko będzie prosty w użytkowaniu, lecz również bardzo precyzyjnie wykona pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Urządzenie posiada bardzo czytelny wyświetlacz, którego widoczność pozostaje doskonała nawet pod zmiennym kątem spoglądania. Ciekawą funkcją tego ciśnieniomierza jest możliwość dokonywania pomiaru z wykorzystaniem standardowej ładowarki do telefonu (z portem USB) – umożliwi to wykonywanie pomiarów nawet wówczas, gdy rozładowaniu ulegną baterie. Podsumowując: ciśnieniomierz elektroniczny drFrei m300A to propozycja dla osób, które pragną urządzenia prostego w obsłudze, a jednocześnie zaawansowanego technologicznie i niezwykle precyzyjnego.

  Kategoria „ciśnieniomierze elektroniczne” zawiera jeszcze jedną ciekawą propozycję dla osób starszych. Chodzi w tym wypadku o ciśnieniomierz naramienny Little Doctor LD30. Dlaczego warto go kupić starszemu użytkownikowi? Przyczyn jest kilka, między innymi:
  - pomiar dokonywany tym urządzeniem jest możliwy z wykorzystaniem tylko jednego przycisku, o charakterystycznym pomarańczowym kolorze

  - jest to ciśnieniomierz z zasilaczem podłączanym do gniazdka elektrycznego, co niweluje konieczność ciągłej wymiany zużywających się baterii (oczywiście urządzenie może również pracować w trybie zasilania na baterie, które dołączone są w komplecie do zestawu)
  - ciśnieniomierz naramienny Little Doctor ld30 posiada aż 7 lat gwarancji, co czyni go zdecydowanym faworytem w tej kwestii, spośród wszystkich ciśnieniomierzy elektronicznych dostępnych na polskim rynku

  ciśnieniomierz little doctor
  Bardzo prosty w obsłudze ciśnieniomierz elektroniczny Little Doctor LD30


  Co w zrobić gdy pacjent nie jest w stanie obsługiwać ciśnieniomierza elektronicznego? Problem ten dotyka wielu osób oraz ich opiekunów. Niestety, nawet najprostsze urządzenia do pomiaru ciśnienia potrafią przysporzyć kłopotów osobom w podeszłym wieku. Wówczas zostają nam jeszcze dwie możliwości warte wzięcia pod uwagę, które opiszemy poniżej.

  Zakup ciśnieniomierza manualnego (zegarowego). Jest to tak zwany tradycyjny aparat do mierzenia ciśnienia, którego obsługa nierzadko wydaje się zbyt skomplikowana dla osób młodych, a doskonale radzą sobie z nim pacjenci starsi. Dlaczego tak się dzieje? Otóż ciśnieniomierze manualne są całkowicie pozbawione elektroniki. Pomiar dokonywany jest w pełni przez pacjenta i lub jego opiekuna i nie ma w tym wypadku mowy o jakiejkolwiek automatyce. Pacjenci starsi, którzy zaznajomią się z obsługą ciśnieniomierzy zegarowych, korzystają z nich przez całe swoje życie. Naszym zdaniem na najwięcej uwagi zasługuje ciśnieniomierz Rossmax gb 102. Jest to tani ciśnieniomierz manualny, który cechuje bardzo dobra jakość wykonania i wiele lat służby w niejednym domu. Ciśnieniomierz rossmax gb102 to urządzenie do pomiaru ciśnienia, które cechuje:
  - łatwość obsługi
  - wysoka trwałość podzespołów
  - 2 lata gwarancji
  - czytelny wskaźnik ciśnienia
  Urządzenie to posiada wiele zalet, a najważniejszą z nich w tym wypadku jest fakt, że ten przyrząd do mierzenia ciśnienia cenią sobie szczególnie osoby starsze.

  Ostatnia z naszych propozycji, to ciśnieniomierz mówiący. Jest to doskonała alternatywa dla większości ciśnieniomierzy elektronicznych. Najważniejszą zaletą, jaką ciśnieniomierz z funkcją mowy posiada, jest rzecz jasna jego niezastąpiony sposób komunikacji z pacjentem, czyli za pomocą komend głosowych. Nasza oferta obejmuje ciśnieniomierz mówiący Kardio-Test KTA-6 Comfort, który jest popularnym urządzeniem tego typu. Aparaty do mierzenia ciśnienia czytające wynik, pomocne są również dla osób niedowidzących.

  mówiący ciśnieniomierz
  Ciśnieniomierz mówiący (czytający wynik) Kardio Test KTA-6 Comfort

  Powyższe informacje to zbiór naszych doświadczeń i wniosków, związanych z dostarczaniem ciśnieniomierzy dla osób starszych. Dobry ciśnieniomierz dla osoby starszej powinien przede wszystkim być możliwie najprostszy w obsłudze i dostosowany do wymagań konkretnego pacjenta. W razie wszelkich wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu.

2016-07-06 14:32:42